Židinių klasifikavimas pagal padėtį:
Bet kokia padėtis: tokie židiniai vienodai gerai žiūrisi bet kokioje padėtyje ir bet kurioje kambario vietoje. Jūs galite užsisakyti tokį židinį ir tik paskui nuspręsti, kur jį pasistatyti.
Skaityti daugiau apie židinių klasifikavimą pagal padėtį.
Frontaliniai: tokių židinių pakura nukreipta į kambario vidurį. Tokie židiniai sukuria romantikos ir jaukumo atmosferą. Prie tokio židinio malonu leisti ilgus žiemos vakarus su mylimu žmogumi, gurkšnojant karštą kavą.
Skaityti daugiau apie frontalinius židinius.
Vidiniai kampiniai simetriniai (nesimetriniai): toks židinys užima mažiau vietos, todėl galima jį pastatyti mažesniame kambaryje. Jei jums patinka simetrija, tai rinkitės simetrinį kampinį židinį, kuris padalins kampą pusiau. Į kampą galima pastatyti ir paprastą židinį, gautųsi nesimetrinis kampinis.
Skaityti daugiau apie simetrinius kampinius židinius.
Skaityti daugiau apie nesimetrinius kampinius židinius.
Centriniai (atskirai stovintys): tokie židiniai labai gerai atrodo stovėdami vidury kambario gėlių ir paveikslų apsuptyje, bet jiems reikia didelio kambario. Mažame kambaryje jis užims per daug vietos ir susidarys įspūdis, kad kambaryje nieko daugiau nėra, išskyrus židinį. Pageidaujant, jį galima truputį patraukti link sienos, taip išlošite daugiau vietos.
Skaityti daugiau apie centrinius židinius.
Išoriniai kampiniai: toki židinį galima pastatyti per vidurį sienos, taip, kad pakura būtų iš abiejų pusių. Taip gaunate dar vieną išorinį kampą, sudarytą iš židinio.
Skaityti daugiau apie išorinius kampinius židinius.
Židinių klasifikavimas pagal stilių:
Skaityti daugiau apie klasifikavimą pagal stilių.
Metaliniai: tai šiuolaikiški, metalu apdailinti židiniai. Kambarys su tokiu židiniu labai tinka verslo susitikimams, garbingų svečių priėmimams. Apdailoje neretai yra naudojamas spindintis nerūdijantis plienas.
Skaityti daugiau apie metalinius židinius.
Avangardiniai: tai neįprastų formų, linijų židiniai. Apdailai gali būti panaudotos neįprastos medžiagos (medis, stiklas). Viskas priklauso tik nuo jūsų fantazijos.
Skaityti daugiau apie avangardinius židinius.
Kaimiško stiliaus (cantri): tai paprasti, apdailinti natūraliomis (plytos, akmenys) medžiagomis židiniai. Papildomai apdailinti kažkokiais, dažniausiai savo darbo, dirbiniais iš medžiagos, šiaudų ir t.t..
Skaityti daugiau apie kaimiško stiliaus židinius.
Šiuolaikinio stiliaus: tai šiuolaikinio stiliaus židinys, prie kurio labai patogu susitikti su kolegomis ar verslo partneriais ir prie kavos puodelio aptarti verslo ar darbo reikalus.
Skaityti daugiau apie šiuolaikinio stiliaus židinius.
Klasikinio stiliaus: tai ko ne pats populiariausias židinių stilius. Jų būna įvairių dydžių, nuo mažyčių iki išties įspūdingų dydžių, su įvairiausiom lentelėmis ar net statulėlėmis. Apdailai galima panaudoti sendintų akmenų imitaciją, marmurą ar skaldytą uolieną. Pasistačius tokį židinį namuose nesunkiai galima sukurti viduramžio Prancūzijos, atgimimo epochos interjerą.
Skaityti daugiau apie klasikinio stiliaus židinius.
Židinių klasifikacija pagal tipą:
Su atviru ugniakuru: pagrindinis tokio tipo židinių privalumas – daug maloniau žiūrėti į atvirą liepsną. Tai išties užburiantis vaizdas.
Skaityti daugiau apie atviro tipo židinius.
Su uždaru ugniakuru: pagrindine tokio židinio paskirtis – patalpų šildymas. Reguliuojant patenkamo į židinį oro kiekį, galima keisti židinio liepsnos intensyvumą, prailgintį malkų degimo laiką. Taip pat reikėtų paminėti, kad ne visi tokio tipo židiniai pagaminti iš ketaus, nors ketaus privalumas prieš plieną yra akivaizdus – ketas labai atsparus aukštoms temperatūroms. Todėl, durelės ar dekoratyviniai elementai pagaminti iš ketaus nepersikreips nuo temperatūrų svyravimo.
Skaityti daugiau apie uždaro tipo židinius.
Specialios paskirties židiniai:
Dujiniai židiniai: tradiciškai mes įpratę, kad židinys kūrenamas malkomis ir labai malonu stebėti liepsną, klausytis malkų pokšėjimo. Bet ką daryti, kai nėra galimybės kūrenti malkomis, o labai norisi turėti židinį? Išeitis – pasistatyti elektrinį arba dujinį židinį. Nuolat brangstanti elektra verčia susimąstyti apie dujinį židinį. Tokiame židinyje galima deginti ne tik gamtines dujas, bet ir propaną iš baliono. Tokį židinį nesunku sumontuoti, jam nereikia didelio skersmens dūmtraukio. Šių židinių naudingumo koeficientas siekia 80%, todėl labai tinka patalpų šildymui. Be to nereikia ruošti, džiovinti ir sandėliuoti malkų, židinys visada yra paruoštas naudojimui.
Židiniai – krosnelės: tai kompaktiški ir šiuolaikiški šildymo prietaisai. Židiniai – krosnelės naudojamos gyvenamų patalpų, poilsio ar sodo namelių šildymui. Tokių židinių durelės pagamintos iš permatomo stiklo ir leidžią stebėti malkų degimo procesą.
Skaityti daugiau apie židinius – krosneles.
Lauko židiniai: jų paskirtis – maisto gaminimas. Kaip ir jų kambariniai broliai, jie turi būti gaminami tik iš ugniai atsparių medžiagų. Betoninius lauko židinius reikėtų dažyti atspariais ugniai fasadiniais dažais arba apdailinti natūraliais akmenimis. Reikia paminėti, kad kai kurie lauko židiniai bijo atviros liepsnos ir daugiau skirti maisto ruošimui ant žarijų. Taip pat tokius židinius reikia saugoti nuo lietaus ir apdengti, kai jais nesinaudojama. Tokius neapsaugotus židinius negalima kūrenti iš karto po lietaus – gali suskilinėti. Kai kurie tokio tipo židiniai net ir parduodami su apsauginiais užvalkalais.