Pirties dūmtraukis per valandą

pirties-kaminas-per-valanda
    Mūsų protėviai buvo įsitikinę, kad pirtis turi savo dvasią, todėl su ja net būtina pasisveikinti, o išeinant - atsisveikinti ir padėkoti. Laikoma, kad garinėje visi yra lygūs, atėję apvalyti kūno ir sielos, patirti teigiamų emocijų, dvasinės ramybės, atsipalaiduoti, pagerinti savijautą, tapti sveikesni.

Saugus dūmtraukis – ne prabanga, būtinybė

saugus-dumtraukis
    Kasmet Lietuvoje šildymo sezono pradžioje bei šalčiausiais mėnesiais girdime daugybę bauginamų pranešimų apie dėl nesaugaus kūrenimo kylančius gaisrus. Dažnai šių gaisrų priežastimi būna netvarkingi dūmtraukiai.

Reikalavimai paprasti, bet būtini

    Saugus dūmtraukis visų pirma turi būti įrengtas iš tam skirtų medžiagų, kurios atsparios aukštoms temperatūroms, kondensatui ir korozijai. Įrengdami ar renovuodami dūmtraukį būtinai įsitikinkite, kad naudojamos medžiagos ar sistemos turi visus atitikties dokumentus. Būtina atminti, kad kiekvienas dūmtraukio elementas turi būti pažymėtas gamintojo, o žymėjime nurodytos visos elemento charakteristikos. Dūmtraukis turi būti pritaikytas Jūsų šildymo prietaisui, o jo skersmuo turi užtikrinti prietaiso traukos poreikį. įrengiant dūmtraukį būtina laikytis priešgaisrinių reikalavimų, atstumų iki degių konstrukcijų. Tinkamai izoliuotame dūmtraukyje mažiau kaupsis suodžiai, lengviau užkursite atvėsusį šildymo prietaisą.

Kodėl drėksta dūmtraukis?

kaminas-63341080
   
Dūmtraukis drėksta dėl degimo produktuose esančių vandens garų kondensavimosi.

Iš kur tie vandens garai?

    Visiškai sauso kuro nėra. Degdamos organinės medžiagos išskiria du pagrindinius produktus: anglies dioksidą ir vandenį. Vanduo garų pavidalu pasišalina per kaminą. Bet ne visas. Dalis drėgmės į kaminą patenka ir su degimo metu į pakurą patenkančiu aplinkos oru. Drėgmė į kaminą smelkiasi ir iš viršaus, pro stogelio neturinčio kamino viršų.