Židinių priežiūra

zidiniu-prieziura
    Bet kokį ugniakurą reikia prižiūrėti – tiek krosnis, tiek katilas, tiek židinys, tiek bet koks kitas pečius reikalauja žmogaus priežiūros, siekiant užtikrinti maksimalų efektyvumą. Šiame straipsnyje papasakosime apie židinio priežiūrą bei šio „ritualo“ svarbą.

    Visų pirma, tai židinio nepriežiūra ne tik mažina jo efektyvumą, jeigu jį naudojate būsto šildymui, bet ir gadina jo estetinę išvaizdą. O tai yra labai svarbu, juk viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl namuose turite židinį greičiausiai ir buvo savitumo suteikimas Jūsų būsto interjerui. Taigi priežasčių skirti nors dalelę savo dėmesio židiniui tikrai yra. Pats laikas suteikti ir žinių kaip pasirūpinti židiniu.

    Vienas iš svarbiausių dalykų  tai židinio valymas. Niekuomet neleiskite židinyje prisikaupti pelenams. Susikaupę pelenai ne tik trukdo oro cirkuliacijai, kuri blogina ugnies degimą, taigi tuo pačiu momentu ir židinio efektyvumą, bet tuo pačiu ir padaro jį ne tokiu estetišku.

    Židinio valymas, tai gana paprastas procesas, kurio turbūt net nereikia aiškinti. Taip pat, siekiant, kad židinys dirbtų saugiai ir efektyviai reikėtų žinoti dar kelis dalykus. Visuomet pasistenkite, kad į židinį patektų užtektinas oro kiekis. Tai matyti galite ir iš pačios ugnies – nesant pakankamai deguonies, liepsna bus „pridususi“ . Natūralu, kad aitresnė liepsna greičiau sudegins visas malkas, tačiau tuo pačiu patalpai suteiks daugiau šilumos. Priedo gražiai besiplaikstanti ugnelė visada atrodo gražiau už vos vos rusenančią. Taip pat niekada nenaudokite užsidegimą skatinančių medžiagų – sauso spirito, benzino. Ugnį geriausia uždegti natūraliai – uždaroje patalpoje, turint gerų pliauskų, tai niekuomet nebus varginantis užsiėmimas.

    Taip pat vertėtų žinoti, kad bent jau kas kelis metus, o geriausia – kas metus, reikėtų išsivalyti savo kaminą. To reikia ne tik efektyvumo, bet ir saugumo sumetimais – kamine  dideliais kiekiais susikaupusios smalkės gali užsidegti ir taip padaryti labai daug nemalonumų.

    Tad štai kaip reikia prižiūrėti židinį. Kaip matote, tai daryti visai nėra sunku, o turint omenyje židinio suteikiamus privalumus šie dalykai atrodo kaip smulkmenos.