Židinių klasifikavimas pagal padėtį

Iš visų židinių tipų, frontaliniai yra patys populiariausi. Tokie židiniai turi daug privalumų. Juos lengva priderinti prie bet kokio interjero. Tokių židinių pakura visada iš vienos pusės, taip taupoma vieta. Ir lengviau židinį prižiūrėti.

Simetriški kampiniai židiniai yra gana sudėtingos konstrukcijos. Jų užpakalinės sienelės liečiasi su patalpos vidiniu kampu, o priekine dalis gali būti plokščia arba pusapvali. Tokie židiniai užima mažiausiai vietos.

Nesimetriški kampiniai židiniai tai pat užima nedaug vietos. Pakura gali būti iš vieno ar kito šono, taip ir iš abiejų židinio šonų.

Centriniai (atskirai stovintys) židiniai visiškai nesiliečia prie patalpų sienų. Tai - kaip sala vidury kambario. Tokiam židiniui reikia pakankamai didelio kambario, bet aplinkui tokią salą gali susirinkti iki 10 žmonių. Paprastai tokie židiniai gaminami iš metalo.

Aplink išorinius kampinius židinius, kaip ir aplink centrinius, gali susirinkti nemažai žmonių. Dažnai jie dizainerių naudojami, kad padalinti patalpą į atskiras zonas.

Autokosmetika