Kūrenimo medienos pasirinkimas

kurenimo-medienos-pasirinkimas
    Gerai pasirinkta ir tinkamai išsaugota mediena suteiks židinyje švarią, šviesią liepsną, kuri šildys namus, neteršdama oro. Norint tinkamai saugoti malkas, jas patartina laikyti saugioje ir sausoje vietoje. 

Židiniai ypač sunkai užsikuria, kai bandote deginti žalią medieną. Joje yra iki 45% vandens, o tai kur kas daugiau , nei pageidautina, norint išgauti švarią, bedūmę ugnį. Deginant žalią medieną, ugnies pagaminta šiluma pirmiausia turi išgarinti vandenį iš malkos ir tik tada gali ją uždegti.

Nereikia kaip nors specialiai džiovinti malkų, nes saulė ir oras tai padarys už jus. Deja, bet šie du komponentai nepadarys visko idealiai. Net ir sena malka savyje turi iki 25% drėgmės, bet to pakanka, norint išgauti švarią ugnį. Galima drąsiai teigti, kad malkos, saugiai ir sausai palaikytos bent pusmetį, idealiai tiks jūsų namų židinio kūrenimui.

Norint išsirinkti tinkamą malkos rūšį, reiktų ieškoti tokių, kurių galai tamsėja, o viduje matosi įtrūkimai ar įskylimai. Ji turėtų būti šiek tiek lengvesnė, palyginus su ką tik nukirsta malka. Norint atskirti žalias malkas, reikia jas sudaužti. Jeigu išgirsite duslų dunkstelėjimą, reiškia jūs daužote žalią malką. Jeigu čaižų smūgį, reiškia malka pakankamai sausa.

Mes jums patariame malkas židiniams pirkti iš patikimų pardavėjų, kurie rinkoje jau yra įsitvirtinę arba dar geriau, nusipirkite žalių malkų iš anksto ir džiovinkite jas mažiausiai 6 mėnesius.

Medienos džiovinimas

Norint tinkamai išdžiovinti medieną, visą džiovinimo laikotarpį reikią vengti medienos sąlyčio su vandeniu, ypač sniegu. Taip pat, medienos negalima laikyti ant drėgnų paviršių ar žemės. Idealiausias sprendimas - malkinė ar pastogė. Bet prieš statant vieną iš jų, reikėtų atkreipti dėmėsi į tai, ar mediena bus vėdinama iš abiejų pusių, ar saulės spinduliai pasieks malkas. Taip pat, malkas reiktų apdengti brezentu, taip jas apsaugosime nuo sniego ir lietaus, o šviečiant saulei nepamiršti jo nuimti.

Papildomi patarimai

Nedeginkite medienos, kuri buvo kaip nors modifikuota ar dažyta. Ypač vengti reikėtų medienos palečių. Nepaisydami šio patarimo ir degindami modifikuotą medieną, rizikuojate užteršti  namų orą pavojingomis medžiagomis, pavyzdžiui, arsenu.

Tai pat, židiniai ypač greitai įsidega, jeigu naudojate pušį. Dėl šios priežasties, šio medienos tipo nepatartina naudoti per daug, nes priešingu atveju rizikuojate namuose sukelti gaisrą.

Židinių priežiūra

Vilniaus Padangos