Frontalinių židinių privalumai ir sandaros ypatumai

Šiuolaikinis židinys tai ne tik šildymo prietaisas, bet ir interjero dalis ir puošmena. Visi židiniai skiriasi tik išvaizda ir apdaila, vidinė sandara visų yra panaši.

Pagrindinė frontalinių židinių sudedamoji dalis, kaip ir visų kitų, yra dūmtraukis. Be kokybiško ir reikiamo skersmens dūmtraukio neįmanoma jokio židinio eksploatacija. Jau projektuojant ar statant namą, reikia numatyti dūmtraukio vietą. Paprastai tai metalinis vamzdis įleistas į dūmtraukio šachtą. Standartinė dūmtraukio medžiaga yra nerūdijantis plienas.

Kita, svarbi, sudedamoji dalis yra pakura. Įsirengiant klasikinio stiliaus židinius, pakura mūrijima rankiniu būdu iš nedegių (šamotinių) plytų. Kitokio stiliaus židiniams gali būti panaudotos specialios kapsulės. Visgi reikia pripažinti, kad geriau atrodo rankiniu būdu mūryta pakura.

Apdaila - tai židinio veidas, kuris pirmiausiai yra pastebimas. Ji turi būti ideali ir tvarkinga. Čia dizainui ir fantazijai ribų nėra. Vis dėl to, nereikėtų pamiršti, kad ji turi atitikti ir derėti su bendru kambario interjeru. Šuo metu labai populiari metalinio stiliaus apdaila.

Pagrindinis frontalinių židinių privalumas yra tas, kad jie tinka prie bet kokio interjero . Frontaliniai židiniai visą laiką pasukti į vieną pusę ir jums tik belieka patogiai įsitaisyti priešais jį mėgautis šiluma.

Grifai