Kvadratinis lauko židinys. Pasidaryk pats

Kvadratinis lauko židinys

Tikro lauko židinio įrengimas yra sudėtingas darbas reikalaujantis netik specialių žinių ir įgūdžių, bet ir nemažų išlaidų, todėl tokius židinius įsirengti namuose gali tikrai nekievienas. Laimei, yra puikių alternatyvų, kurios gali atstoti lauko židinį ir tapti netik gražia, bet ir naudinga kiemo interjero dalimi. Trumpai aprašysime apie vieną iš tokių lauko židinio alternatyvų, dar vadinama tiesiog kvadratiniu židiniu, kurį įsirengti yra labai nesudėtinga, o ir išlaidos jo įrengimui nesikandžioja. 

Prieš pradėdami rengti kvadratinį lauko židinį, įsitikinkite, jog turite reikiamų įrankių ir medžiagų jo statybai.

  • Kastuvo duobės iškasimui.
  • Akmeninių plytų.
  • Skaldos, smėlio arba akmenukų židinio dugnui iškloti.
  • Grotelių židinio viršuj.

Pradedant statyti kvadratinį lauko židinį: Visų pirmą išsirinkite vietą, kurioje norite įrengti židinį. Nerenkite židinio per arti namo ar kitų objektų, kad jie nenukentėtu nuo dūmų. Išsirinkę vietą, nuspręskite kokio dydžio židinuką norite įsirengti. Dažniausiai yra rengiami 1m x 1m židiniai. Židinys negali būti rengiamas ant kietos dangos, pvz betono, nes pagal savo konstrukciją, jis turėtų būti įleistas bent 10cm į žemę, todėl jo rengimo vieta turėtų būti tokioje vietoje, kurioje galėtumėte iškasti tinkamo dydžio duobę židiniui. Tiksliai išsimatuokite kvadratinį, atitinkamo atstumo plotą, sužymėkite kraštus ir iškaskite 15cm gylio duobę.

Kvadratinio lauko židinio staytybos pirma dalis

Kraštai privalo būti lygiai statmeni, duobės dugnas taip pat lygus. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo nesudėtingas darbas, tačiau visa tai reikalauja ypatingo dėmesio ir tikslumo, kitaip židinys nebus gražus ir tinkamai nefunkcionuos. Paruošę lygią 15cm gilumo duobę, užpildykite 5 cm dugną mažais akmenukais, skalda arba smėlių. dugną išlyginkite, taip pat galite suslėgti patrypdami kojomis arba paspausdami su plytomis.

Kvadratinio lauko židinio staytybos antra dalis

 

Tuomet, ant skaldos pradėkite dėti pirmą plytų sluoksnį iš kraštų. gerai jas prispauskite prie kraštų ir suformuokite iš jų pirmo sluoksnio kvadratą.

Kvadratinio lauko židinio staytybos trečia dalis

 

Toliau dėkite antrą plytų sluoksnį ant jau esamo tik kita tvarka ( šachmatų stiliumi ). Taip formuokite sluoksnį po sluoksnio, kol pastatysite kvadratą iį plytų pakilusi virš žemės apie 15-20cm.

Kvadratinio lauko židinio staytybos ketvirta dalis

Židinio patvarumas ir išvaizda visiškai priklausys nuo jūsų asmeninių sugebėjimų viską padaryti kruopščiai ir tiksliai bei nuo to kokios plytas židinio statybai pasirinksite. Jeigu naudojate ligiasienes plytas ir sudėjote jas tiksliai, nepalikdami tarpeliuose žemių ar akmenukų, židinys puikiai laikysis ir nejudės. Židinio viršų uždenkite turimomis grotelėmis. Paprasto kvadratinio lauko židinio statybos baigtos.

 

Rezultate, turėtumėte pasigaminti kažką panašaus į štai šiuos židinius. Viskas kaip buvo minėtam priklauso nuo to, kokias medžiagas naudosite.

Kvadratinis lauko židinys baigtas 2