Naudingi patarymai - Krosnys

krosnys
    Krosnį geriausia mūryti vėsiu ir lietingu oru. Sumūrytą po savaitės galima pradėti džiovinti, 3-4 kartus per parą sukūrenti nedidelį kuro kiekį.

    Jeigu viryklės mūrijimo metu bus nelygiai paguldyta ketaus plokštė (vienas jos galas pakibęs ir nesiekia mūro), kūrenimo metu ji gali trūkti. Plokštė turi gulti visa plokštuma.

    Koklių plyšius, įskilusias krosnies dureles užtaisykite karščiui atspariais klijais iš 0,5 kg smulkių geležies pjuvenų (pasigaminsite smulkia dilde), 50 g gesintų kalkių, 50 g skysto stiklo ir 10 g amoniako. Pirmiausia gerai išmaišykite geležies pjuvenas, kalkes ir amoniaką. Po to pilkite skystą stiklą. Vėl permaišykite ir jais užpildykite gerai išvalytus plyšius. Klijus reikia naudoti greitai, nes jie pastovėję sukietėja.

    Dūmtraukio pamatas turi būti atskirtas nuo pastato ir krosnies pamato. Jis įgilinamas taip, kaip ir pastato pamatas. Virš grindų įstatomos valymo durelės.

    Dūmtraukį mūryti reikia labai kruopščiai, be jokių plyšelių. Sienelės dažniausiai būna pusės plytos storio.
Kūrenamos krosnies dūmtraukio sienelės įkaista ir plečiasi, o atvėsę susitraukia. Be to, iš krosnies kartu su dujomis pasišalina vandens garai. Jie taip pat veikia dūmtraukio sieneles.

    Plytas dūmtraukiui reikia parinkti labai kokybiškas. Mūro siūlės turi būti plonos, o vidus - lygus. Mūrijama molio tešla. Jeigu dirbama kalkiniu skiediniu, tam, kad kalkės dūmtraukyje neišdegtų, sieneles iš vidinės pusės reikia nutepti molio tešla ir atsargiai patrinti drėgna šluoste. Tuomet molis užpildys visus nelygumus ir plyšelius, bet ant sienelių jo likti neturėtų.

    Ties perdanga dūmtraukio sienelės storinamos iki plytos storio - tai apsauga nuo gaisro pavojaus.
Virš stogo esantis dūmtraukis pastorinamas ketvirčiu plytos ir mūrijamas cementiniu skiediniu.

 

Draudimui skaičiuoti