„JØTUL“ KROSNELIŲ KOKYBĖS PASLAPTYS

Jotul
    Norvegų krosnelių gamintojo „Jøtul" pristatyti nereikia - jau seniai šis vardas yra kokybiškos šilumos ir išskirtinio dizaino sinonimas. Kad tai nėra vien tušti žodžiai, keletas argumentų, įrodančių šiuos teiginius.

KETAUS SUDĖTIS - ŠIMTMEČIUS TOBULINTA PASLAPTIS

    Tai, kad „Jøtul" gamybos neperkėlė į šalis, kur pigesnė darbo jėga ir gamybos sąnaudos, faktas, rodantis, kaip gamintojas brangina savo reputaciją ir vardą. „Jotui" krosnelės ir židinių kapsulės gaminamos tik Norvegijoje ir tik iš ketaus, kurio sudėtis tobulinama jau pusantro šimto metų - nuo 1853 m. Ketaus sudėtis - po devyniais užraktais saugoma įmonės paslaptis. Kodėl? Kad konkurentai nenukopijuotų. Juk žinome, kad esmė dažnai slypi detalėse.

    Taip pat seniai žinoma, kad ketus turi didelę šiluminę galią bei puikias akumuliacines ir šilumos sklaidos savybes. Ketus sulaiko ir skleidžia šilumą tolygiai ir kur kas ilgiau nei kitos medžiagos, naudojamos krosnelių gamyboje. Jis yra neįprastai patvarus ir atsparus dėvėjimuisi. „Jøtul" savo ketaus gaminių korpusams suteikia net 10 metų garantiją.

UNIKALI DEGIMO SCHEMA

jotul-system-cb
    Dauguma „Jøtul" gaminių turi antrinio (arba švaraus) degimo technologiją, kuri šiluma paverčia iki 90 proc. dūmuose esančių dujų ir smulkių atliekų. Taip gerokai sumažinamas į atmosferą per dūmtraukį iškeliaujančių dūmų ir jų šilumos kiekis, taigi mažėja ir jų kenksminga įtaka aplinkai.
Drauge per dūmtraukį išmetamas mažesnis suodžių kiekis, o tai reiškia ir mažesnę jų užsidegimo riziką pačiame dūmtraukyje. Pabrėžtina ir tai, kad dėl antrinio degimo technologijos tam tikram šilumos kiekiui gauti sunaudojama kur kas mažiau kuro, taigi tai ir ekologiška, ir ekonomiška.

KLASIKA NESENSTA

    Įmonė „Jøtul" yra pelniusi per dešimtį Norvegijos dizaino tarybos apdovanojimų. Vienas jų - Klasikinis, suteikiamas už dizaino meistriškumą tik tiems gaminiams, kurie rinkoje yra išsilaikę bent dešimt metų ir nepraradę paklausos. Šio apdovanojimo tikslas - skatinti įmones investuoti į ilgalaikį dizainą. Patirtis rodo, kad gero dizaino gaminiai yra konkurencingi, ilgaamžiški ir duoda stabilų pelną. Tokia yra „Jøtul" krosnelė F 602. Tai geriausiai parduodamas įmonės gaminys nuo 1936 metų. Klasikinis apdovanojimas už dizaino meistriškumą jai skirtas 1999-aisiais.
Įmonė gali didžiuotis prestižiškiausiu pasaulio dizaino apdovanojimu red dot. Dizaino „Oskaru" vadinamas apdovanojimas suteikiamas už nepriekaištingą produkto dizainą, suderintą su serijine gamyba. „Jøtul" jis įteiktas už krosnelę F373. Gaminys laimėjo nominacijoje „Geriausiasis iš geriausiųjų".

PAPRASTA PRIEŽIŪRA

    Ketaus krosnelės ir kapsulės yra ne tik išskirtinio dizaino, bet ir maksimaliai funkcionalios, jas labai paprasta prižiūrėti. Atskiras dalis galima lengvai keisti (jeigu to iš viso kada nors prireiks) - ketus nesideformuoja net po ilgo naudojimo. Taigi galite būti tikri, kad durelės bus sandarios net po daugelio metų. Naudojimo laikotarpis pailgėja dar ir dėl to, kad tiekiamos „Jøtul" gaminių atsarginės dalys.

    „Jøtul" gamintojai daug dėmesio skiria patogumui - kad krosneles ir židinius būtų lengva montuoti, lengva išvalyti ir pakeisti detales. O kad nereikėtų sukti galvos dėl pajuodusio stiklo, įdiegta stiklo apipūtimo sistema, kuri neleidžia suodžiams ant jo nusėsti.

 jotul-krosneles

www.greitai.lt/