Kaip suplanuoti įsirengti židinį

atviras-zidinys
    Židinys - ne baldas, į kitą vietą jo nepastumsi. Tad dar tik planuojant, kur atsiras šis ir šilumos šaltinis, ir svarbus interjero akcentas, reikia atsakyti į daugelį klausimų. Dar geriau - pasikonsultuoti su profesionalais.

Kūrenimo taisyklės

kurenimo-taisykles
kūrenkite kuo sausesniu kuru;

nekūrenkite storomis malkomis. Storesnes nei 12 cm perskelkite;

drėgnas malkas skaldykite smulkiau;

malkos turi būti 5 cm trumpesnės už ugniavietę;

malkas į pakurą kraukite standžiai, tarp pliauskų palikite tik nedidelius plyšelius;

Naudingi patarymai - Krosnys

krosnys
    Krosnį geriausia mūryti vėsiu ir lietingu oru. Sumūrytą po savaitės galima pradėti džiovinti, 3-4 kartus per parą sukūrenti nedidelį kuro kiekį.

    Jeigu viryklės mūrijimo metu bus nelygiai paguldyta ketaus plokštė (vienas jos galas pakibęs ir nesiekia mūro), kūrenimo metu ji gali trūkti. Plokštė turi gulti visa plokštuma.

Krosnis: nuo klasikines iki modernios

plytine-krosnis
    Lietuvio namas ir juo labiau sodyba vargiai įsivaizduojamas be krosnelės ar židinio. Židinys namuose sukuria jaukumą ir gerą aurą, tačiau retai naudojamas kaip pagrindinis šilumos šaltinis.
Užtat krosnys, galinčios šildyti patalpas ir akumuliuoti šilumą net iki 48 val., šiuo metu išgyvena tikrą atgymimą. Skiriamos keturių tipų krosnys: plytinė, koklinė, moderni ir ugnies akmens.

Kvadratinis lauko židinys. Pasidaryk pats

Kvadratinis lauko židinys

Tikro lauko židinio įrengimas yra sudėtingas darbas reikalaujantis netik specialių žinių ir įgūdžių, bet ir nemažų išlaidų, todėl tokius židinius įsirengti namuose gali tikrai nekievienas. Laimei, yra puikių alternatyvų, kurios gali atstoti lauko židinį ir tapti netik gražia, bet ir naudinga kiemo interjero dalimi. Trumpai aprašysime apie vieną iš tokių lauko židinio alternatyvų, dar vadinama tiesiog kvadratiniu židiniu, kurį įsirengti yra labai nesudėtinga, o ir išlaidos jo įrengimui nesikandžioja.