Pirties dūmtraukis per valandą

pirties-kaminas-per-valanda
    Mūsų protėviai buvo įsitikinę, kad pirtis turi savo dvasią, todėl su ja net būtina pasisveikinti, o išeinant - atsisveikinti ir padėkoti. Laikoma, kad garinėje visi yra lygūs, atėję apvalyti kūno ir sielos, patirti teigiamų emocijų, dvasinės ramybės, atsipalaiduoti, pagerinti savijautą, tapti sveikesni.

Kas pirtyje svarbiausias?

    Senųjų pirtininkų paslaptys vėl aktualios, tačiau daugelyje pirčių iki šiol taikomi mūsų senolių naudoti sprendimai šiandien nebeatitinka poreikių ir saugumo reikalavimų. Todėl ruošiantis įsirengti pirtį svarbu prisiminti, kad tik tinkamai įrengta pirtelė gali atskleisti visas savo galimybes bei suteikti progą mėgautis maloniais pojūčius.

    Pirtis nuo seno yra neatsiejama daugelio privačių namų dalis. Tačiau tuo pat metu tai vienas dažniausiai užsiliepsnojančių objektų, dėl kurių neretai iki pamatų supleška šalia stovintys ūkiniai pastatai ar net gyvenamieji namai. Specialistų teigimu, dažniausia pirčių gaisrų priežastis - netinkamas dūmtraukio parinkimas ir neteisingas pirties krosnelės pajungimas prie dūmtraukio. Montuojant šildymą svarbiausia ne pati šildymo įranga, o dūmtraukis, per kurį iškeliauja degimo proceso metu susidarančios dujos. Pirtelės saugumas tiesiogiai priklauso nuo to, iš ko pagamintas ir kaip sumontuotas dūmtraukis.

 Karšta „Schiedel" naujiena

pirties-kaminas-1
    Visi, kam yra tekę montuoti dūmtraukius pirtyje, susiduria su tomis pačiomis problemomis: atskirų dūmtraukio komponentų paieška, stogo šiltinimu, dūmtraukio išvedimo j išorę mazge, tvirtinimo elementų pritaikymu ir t.t. Pasirodo, kad visų šių problemų galima labai paprastai išvengti. Nuo šiol kompanija „Schiedel" mūsų rinkai siūlo itin patrauklią alternatyvą - specialiai pirtims skirtą nerūdijančio plieno dūmtraukio sistemą su visais reikiamais komponentais. Tokį dūmtraukį sumontuoti jūsų pirtyje užtruks vos vieną valandą.

    Naujas nuo gaisro apsaugotas „Schiedel" pirties dūmtraukis sukurtas siekiant suderinti svarbiausias kokybiško pirties dūmtraukio ypatybes - maksimaliai padidinti dūmtraukių saugumą ir palengvinti bei paspartinti jo įrengimą. Šis dūmtraukis specialiai buvo sukurtas Suomijos rinkai, tačiau dėl akivaizdžių privalumų, derančių su patrauklia kaina, buvo pamėgtas ir tapo itin populiarus daugelio šalių rinkose.

    Ryškus šio pirties dūmtraukio nerūdijančio plieno išorinis apvalkalas stilingas ir sandarus, montavimui nenaudojami jokie užveržimo žiedai. Į izoliacija neapsaugotą sujungimo vamzdį įmontuotas adapteris kaminą efektyviai izoliuoja ir jis visai nepraleidžia garų. „Schiedel" pirties dūmtraukis - vienintelis šiuo metu prekyboje esantis dūmtraukis, kuris turi keraminės vatos izoliacinį sluoksnį. Tokia izoliacija nesuyra net labai aukštoje temperatūroje.
Naujas „Schiedel" pirties dūmtraukis išbandytas T600 temperatūros klasėje (saugus atstumas nuo degių medžiagų vėdinimo kanaluose yra 90 mm).

 Kamino montavimo aspektai

pirties-kaminas-2
    Montavimo metu pirties kamino dalys sujungiamos taip, kad dūmtraukio vamzdžių išorinio apvalkalo plačioji dalis būtų nukreipta į viršų, o siauroji - į apačią. Tuomet vidinio vamzdžio galai gula atvirkštine kryptimi. Dėl to lietaus vanduo ar susidaręs kondensatas neprasiskverbs į kamino izoliaciją. Prie daugelio gaminių yra priklijuotas CE lipdukas su nurodyta išmetamųjų dujų srauto kryptimi. Dūmtraukio vamzdžiams sujungti nereikia atskirų užveržimo žiedų, o siūlėms-sandarinimo masės.

pirties-kaminas-3
    Svarbiausi kamino duomenys nurodomi gaminio specifikacijos lentelėje, kuri tvirtinama prie kamino arba greta jo, gerai matomoje vietoje. Lentelėje taip pat nurodoma temperatūros klasė pagal CE ženklinimą, tinkamas kuras ir atsparumas suodžių gaisrui bei informacija, kaip tinkamai kaminą valyti. Židinio gamintojas nurodo vidutinę židinio išmetamųjų dujų temperatūrą, kuri lemia atitinkamą kamino temperatūros klasę, ir saugų atstumą iki degių medžiagų. Pirties kaminas yra išbandytas T600 temperatūros klasėje. Tai reiškia, kad į kaminą negalima nukreipti išmetamųjų dujų aukštesnės nei 600 laipsnių temperatūros.

Dūmtraukis gerai apgalvotoje pakuotėje

    Naujasis „Schiedel" nerūdijančio plieno pirties dūmtraukis užsakovams atgabenamas itin patogioje pakuotėje. Jis tinkamas įvairiems katilams, kurių įvado skersmuo yra 115-130 mm. Dūmtraukio skersmuo - 120 mm, aukštis - 2,4 m, jis pristatomas dviejose dėžėse. Prireikus kaminą galima pailginti atskirai parduodamais dūmtraukio vamzdžiais. Taip pat prekyboje yra atskiras 130 mm skersmens įvadui tinkamas adapteris.

 

Cute cover photos