Saugus dūmtraukis – ne prabanga, būtinybė

saugus-dumtraukis
    Kasmet Lietuvoje šildymo sezono pradžioje bei šalčiausiais mėnesiais girdime daugybę bauginamų pranešimų apie dėl nesaugaus kūrenimo kylančius gaisrus. Dažnai šių gaisrų priežastimi būna netvarkingi dūmtraukiai.

Reikalavimai paprasti, bet būtini

    Saugus dūmtraukis visų pirma turi būti įrengtas iš tam skirtų medžiagų, kurios atsparios aukštoms temperatūroms, kondensatui ir korozijai. Įrengdami ar renovuodami dūmtraukį būtinai įsitikinkite, kad naudojamos medžiagos ar sistemos turi visus atitikties dokumentus. Būtina atminti, kad kiekvienas dūmtraukio elementas turi būti pažymėtas gamintojo, o žymėjime nurodytos visos elemento charakteristikos. Dūmtraukis turi būti pritaikytas Jūsų šildymo prietaisui, o jo skersmuo turi užtikrinti prietaiso traukos poreikį. įrengiant dūmtraukį būtina laikytis priešgaisrinių reikalavimų, atstumų iki degių konstrukcijų. Tinkamai izoliuotame dūmtraukyje mažiau kaupsis suodžiai, lengviau užkursite atvėsusį šildymo prietaisą.

Kodėl per šalčius padaugėja gaisrų?

saugus-dumtraukis-2
    Kodėl per šalčius vos ne kiekvieną dieną gaisruose žūva žmonės? Todėl, kad didžiausias pavojus eksploatuojant netinkamą dūmtraukį kyla esant dideliems šalčiams, kai dūmtraukis ilgą laiką be pertraukų veikiamas aukštų temperatūrų. Jis neturi galimybės atvėsti ir perkaista. Dėl to gali užsidegti arti esančios degios pastato konstrukcijos, sandėliuojamas kuras ar kitos degios medžiagos, esančios šalia kamino.

    Ne mažesnį pavojų kelia suodžių gaisras. Jo metu temperatūra dūmtraukyje gali siekti iki 1000 °C. Neretai tai ir tampa gaisro priežastimi. Esant tokiai temperatūrai netvarkingas dūmtraukis gali tiesiog suirti.

    Deja, dažniausiai žmonės taupo ir nesamdo meistrų ar specialistų, galinčių tinkamai sutvarkyti ar išvalyti dūmtraukį. Kartais taip nutinka tiesiog dėl nežinojimo.

Kokybiški gaminiai ir priežiūra

saugus-dumtraukis-3

    Didžiausias Europoje kaminų sistemų gamintojas „Schiedel" jau daugiau nei 65 metus gamina dūmtraukius ir įvairias kaminų sistemas. 27 šalyse kompanija įsteigė savo at dūmtraukių platinimu, nuolat rengia mokymus montuotojams bei statybininkams, konsultuoja vartotojus, kokį sprendimą dėl dūmtraukio įrengimo ar renovacijos pasirinkti jų atveju.

    Atstovybė Lietuvoje - UAB „Schiedel kaminų sistemos" - jau daugiau nei 6 metus rūpinasi „Schiedel" klientais Lietuvoje. Atstovybės specialistų komanda dalyvauja visose didžiausiose statybos parodose Lietuvoje ir ekspoziciniuose stenduose detaliai konsultuoja tiek specialistus, tiek vartotojus apie „Schiedel" gaminamas kaminų sistemas, kaip pasirinkti tinkamą kaminų sistemą, kaip ją įrengti, eksploatuoti ir prižiūrėti, kad vartotojo turtas būtų saugus.

    Patarti ir parinkti tinkamiausią kaminų sistemą „Schiedel" specialistams tikrai nėra sunku, kadangi gamintojas turi itin platų ypač aukštos kokybės asortimentą.

Populiariausi „SCHIEDEL" gaminiai

saugus-dumtraukis-4
    Lietuvoje „Schiedel" nebe pirmus metus pristato keramines modulines kaminų sistemas, tokias kaip Rondo Plūs bei Absolut, kurių populiariausia Rondo Plūs - bene plačiausiai naudojama keraminių kaminų sistema Lietuvoje.
Prie populiariausių gaminių priskiriami ir lavos masės kaminai Isokern, skirti įvairių tipų židiniams bei krosnelėms ar pirtims.
Antrus metus „Schiedel" Lietuvos vartotojams siūlo dvisienius nerūdijančio plieno dūmtraukius ICS, išsiskiriančius unikaliu izoliaciniu sluoksniu ir saugumu.

    Atnaujinantiems dūmtraukius „Schiedel" sukūrė specialių keraminių įdėklų sistemą Keranova bei nerūdijančio plieno Prima Plūs bei TecnoFlex. „Schiedel" turi ne tik renovacijai skirtų produktų, bet ir jų įrengimui skirtų priemonių, apmoko dirbti specialistus.

Koja kojon su laiku

    Žinoma, laikas ir technologijos nestovi vietoje, todėl kaminų sistemos nuolat tobulinamos, siūlomi sprendimai iškylančioms problemoms, kurios atsiranda keičiantis statybos įpročiams, reglamentams bei technologijoms. Pernai pristatyta energijos taupymo laikotarpį atitinkanti naujovė - Thermosplit sistema. Tai unikali horizontalioji izoliacija energiją taupančiam vartotojui.

    „Schiedel" aktyviai kuria modernias vėdinimo sistemas, kurios, be abejo, taps būtinybe sandariuose ateities pastatuose. Tokiuose namuose savininkai jau ir šiandien susiduria su vėdinimo problemomis.

saugus-dumtraukis-5    Taigi artimiausiu metu Lietuvos rinkoje bus pristatytos ir „Schiedel" vėdinimo sistemos.

    Kaip ir kasmet „Schiedel" specialistų komanda lauks Jūsų „Schiedel" stenduose visose didžiausiose statybų parodose Lietuvoje. Pas mus apsilankiusiems suteiksime vardines nuolaidas savo gaminiams įsigyti. Iki susitikimo!

 

http://www.alna.lt/microsoft-dynamics-ax/